| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73, Holsworthy |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW25121M00BEEGVishay / Dale |
RES 1M OHM 0.1% 1/2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
Y14730R00300B9WVPG Foil |
RES 0.003 OHM 0.1% 3W 3637 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
Y14730R02000B9WVPG Foil |
RES 0.02 OHM 0.1% 2W 3637 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
Y14730R02500E9WVPG Foil |
RES 0.025 OHM 0.2% 2W 3637 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
Y14740R00300B9WVPG Foil |
RES 0.003 OHM 0.1% 5W 3637 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
Y14740R10000F9WVPG Foil |
RES 0.1 OHM 1% 4W 3637 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
Y14880R00200D9WVPG Foil |
RES 0.002 OHM 0.5% 3W 3637 |
In Stock: 0 $5.74560 |
|
Y14880R00500F19RVPG Foil |
RES 0.005 OHM 1% 3W 3637 |
In Stock: 0 $5.45300 |
|
Y14880R00600B9WVPG Foil |
RES 0.006 OHM 0.1% 3W 3637 |
In Stock: 0 $6.57020 |
|
Y14730R05000B9RVPG Foil |
RES 0.05 OHM 0.1% 2W 3637 |
In Stock: 0 $0.00000 |