| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VSMP |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 124 Ohms |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y162850R0000A9WVPG Foil |
RES SMD 50 OHM 0.05% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.33410 |
|
![]() |
M55342H01B10B5RT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0502 10.5K 0.1% R |
In Stock: 0 $10.34050 |
![]() |
M55342H01B100DRT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0502 100 1% R T0 |
In Stock: 0 $10.34050 |
![]() |
M55342H01B19B6RT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0502 19.6K 0.1% R |
In Stock: 0 $10.34050 |
![]() |
M55342E01B19B6RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0502 19.6K 0.1% R |
In Stock: 0 $10.34050 |
![]() |
M55342H01B150BRT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0502 150K 0.1% R T |
In Stock: 0 $10.34050 |
![]() |
M55342H01B22B6RT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0502 22.6K 0.1% R |
In Stock: 0 $10.34050 |
![]() |
M55342H01B20A0PT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0502 20 0.1% P T0 |
In Stock: 0 $10.34050 |
![]() |
M55342H01B100BRT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0502 100K 0.1% R T |
In Stock: 0 $10.34050 |
![]() |
M55342H01B1B00RT0Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0502 1K 0.1% R T0 |
In Stock: 0 $10.34050 |