| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55342, RM1005 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 21 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Military, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 1005 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.033" (0.84mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
M55342H03B21E0RWSVishay / Dale |
RES SMD 21K OHM 1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B220ERWSVishay / Dale |
RES SMD 220K OHM 1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B221ARWSVishay / Dale |
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B221BRWSVishay / Dale |
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B221DRWSVishay / Dale |
RES SMD 221 OHM 1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B226BRWSVishay / Dale |
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B22B1RWSVishay / Dale |
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B22B6RWSVishay / Dale |
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B22D1RWSVishay / Dale |
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |
|
M55342H03B22K0RWSVishay / Dale |
RES SMD 22K OHM 5% 1/5W 1005 |
In Stock: 0 $10.62000 |