| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VSMP |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20.5 kOhms |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y162730K0000A0WVPG Foil |
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $10.21440 |
|
Y162760K0000F9RVPG Foil |
RES SMD 60K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $10.21440 |
|
Y162766K0000F9RVPG Foil |
RES SMD 66K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $10.21440 |
|
![]() |
M55342E12B1B74ST5Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 1.74K 0.1% S |
In Stock: 0 $10.24672 |
![]() |
M55342K12B56B2ST5Vishay / Dale |
M55342K 100PPM 0603 56.2K 0.1% S |
In Stock: 0 $10.24672 |
![]() |
M55342E12B56B0ST5Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 56K 0.1% S T5 |
In Stock: 0 $10.24672 |
![]() |
M55342H12B11B0ST5Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0603 11K 0.1% S T5 |
In Stock: 0 $10.24672 |
![]() |
M55342E12B576AST5Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 576 0.1% S T5 |
In Stock: 0 $10.24672 |
![]() |
M55342H12B23B7ST5Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0603 23.7K 0.1% S |
In Stock: 0 $10.24672 |
![]() |
M55342H12B3B24ST5Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 0603 3.24K 0.1% S |
In Stock: 0 $10.24672 |