| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMR3D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 57.6 kOhms |
| Tolerance: | ±0.02% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 3017 J-Lead |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M55342E09B1E00RT1Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 2512 1K 1% R T1 |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342H09B1H00RT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2512 1K 2% R T1 |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342E09B221ART1Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 2512 221 0.1% R T1 |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342H09B22A1RT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2512 22.1 0.1% R T |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342E09B249ART1Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 2512 249 0.1% R T1 |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342H09B267GRT1Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 2512 267 2% R T1 |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342K09B124BRT1Vishay / Dale |
M55342K 100PPM 2512 124K 0.1% R |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342K09B75D0PT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2512 75 1% P T1 |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342K09B75D0RT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2512 75 1% R T1 |
In Stock: 0 $10.19590 |
![]() |
M55342K09B249ERT1VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2512 249K 1% R T1 |
In Stock: 0 $10.19590 |