| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55342, RM0705 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.15W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Military, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0705 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.033" (0.84mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
M55342K06B316DRWSVVishay / Dale |
RES SMD 316 OHM 1% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B316ERWSVVishay / Dale |
RES SMD 316K OHM 1% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B31D6RWSVVishay / Dale |
RES SMD 31.6 OHM 1% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B31E6RWSVVishay / Dale |
RES SMD 31.6K OHM 1% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B32D4RWSVVishay / Dale |
RES SMD 32.4 OHM 1% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B330DRWSVVishay / Dale |
RES SMD 330 OHM 1% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B330HRWSVVishay / Dale |
RES SMD 330K OHM 2% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B33E2RWSVVishay / Dale |
RES SMD 33.2K OHM 1% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B33G0MWSVVishay / Dale |
RES SMD 33 OHM 2% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |
|
M55342K06B34E8RWSVVishay / Dale |
RES SMD 34.8K OHM 1% 0.15W 0705 |
In Stock: 0 $10.47600 |