M55342E06B113BRWS
M55342E06B113BRWS
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
M55342E06B113BRWS
Description
RES SMD 113K OHM 0.1% 0.15W 0705
Part Status:Active
Resistance:113 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.15W
Composition:Thin Film
Features:Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)