| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FRSM |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 62.1 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M55342E12B12B1RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 12.1K 0.1% R |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B41B2CT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 41.2K 0.1% C |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B95E3RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 95.3K 1% R T0 |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B249BRT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 249K 0.1% R T |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B97B6RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 97.6K 0.1% R |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B164BRT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 164K 0.1% R T |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B1B65RT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 1.65K 0.1% R |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B976ART0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 976 0.1% R T0 |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B165BRT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 165K 0.1% R T |
In Stock: 0 $10.02920 |
![]() |
M55342E12B249DRT0Vishay / Dale |
M55342E 25PPM 0603 249 1% R T0 |
In Stock: 0 $10.02920 |