| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VSMP |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 7.4 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y16277K59300T0WVPG Foil |
RES SMD 7.593K OHM 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16277K70000T0WVPG Foil |
RES SMD 7.7K OHM 0.01% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16277K91900T0WVPG Foil |
RES SMD 7.919K OHM 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16278K09100T0WVPG Foil |
RES SMD 8.091K OHM 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16278K10000T0WVPG Foil |
RES SMD 8.1K OHM 0.01% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16278K26600T0WVPG Foil |
RES SMD 8.266K OHM 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16278K40000T0WVPG Foil |
RES SMD 8.4K OHM 0.01% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16278K62500T0WVPG Foil |
RES SMD 8.625K OHM 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16278K64000T0WVPG Foil |
RES SMD 8.64KOHM 0.01% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |
|
Y16278K80000T0WVPG Foil |
RES SMD 8.8K OHM 0.01% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.97500 |