| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VSM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y162813K0000T9RVPG Foil |
RES SMD 13K OHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y16281K20000T9WVPG Foil |
RES SMD 1.2K OHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y16281K42000T9WVPG Foil |
RES SMD 1.42KOHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y16281K44000T9RVPG Foil |
RES SMD 1.44KOHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y16281K44000T9WVPG Foil |
RES SMD 1.44KOHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y16281K89000T9RVPG Foil |
RES SMD 1.89KOHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y1628252R000T9RVPG Foil |
RES SMD 252 OHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y162828K0000T9RVPG Foil |
RES SMD 28K OHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y162828K0000T9WVPG Foil |
RES SMD 28K OHM 0.01% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |
|
Y1628345R119T9RVPG Foil |
RES SMD 345.119 OHM 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $10.20110 |