| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMR3D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 56 kOhms |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 3017 J-Lead |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M55342H03B110DST5Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 110 1% S T5 |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342H03B11D5ST5Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 11.5 1% S T5 |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342H03B130DST5Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 130 1% S T5 |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342M03B1E33ST5VVishay / Dale |
M55342M 300PPM 1005 1.33K 1% S T |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342H03B24D3ST5Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 24.3 1% S T5 |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342M03B90E9ST5VVishay / Dale |
M55342M 300PPM 1005 90.9K 1% S T |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342K03B182EST5VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 1005 182K 1% S T5 |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342K03B191EST5VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 1005 191K 1% S T5 |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342K03B10E0ST5VVishay / Dale |
M55342K 100PPM 1005 10K 1% S T5 |
In Stock: 0 $9.87896 |
![]() |
M55342H03B18D2ST5Vishay / Dale |
M55342H 50PPM 1005 18.2 1% S T5 |
In Stock: 0 $9.87896 |