| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VSMP |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y162836K0000D0WVPG Foil |
RES SMD 36K OHM 0.5% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.66910 |
|
Y162847K0000D9WVPG Foil |
RES SMD 47K OHM 0.5% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.66910 |
|
Y162849K9000D0WVPG Foil |
RES SMD 49.9K OHM 0.5% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.66910 |
|
Y162860K0000D9WVPG Foil |
RES SMD 60K OHM 0.5% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.66910 |
|
Y162868K8000D0WVPG Foil |
RES SMD 68.8K OHM 0.5% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.66910 |
|
![]() |
M55342K08B49D9RTFVVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 49.9 1% R TF |
In Stock: 0 $9.67811 |
![]() |
M55342K08B4E53RTFVVishay / Dale |
M55342K 100PPM 2010 4.53K 1% R T |
In Stock: 0 $9.67811 |
![]() |
M55342E08B100BRTFVishay / Dale |
M55342E 25PPM 2010 100K 0.1% R T |
In Stock: 0 $9.67811 |
![]() |
M55342E08B100ARTFVishay / Dale |
M55342E 25PPM 2010 100 0.1% R TF |
In Stock: 0 $9.67811 |
![]() |
M55342E08B48B7RTFVishay / Dale |
M55342E 25PPM 2010 48.7K 0.1% R |
In Stock: 0 $9.67811 |