| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55342, RM1206 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 84.5 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Military, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.033" (0.84mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
D55342E07B856ARWSVishay / Dale |
RES SMD 856 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B856BRWSVishay / Dale |
RES SMD 856K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B85B6RWSVishay / Dale |
RES SMD 85.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B866ARWSVishay / Dale |
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B866BRWSVishay / Dale |
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B866DRWSVishay / Dale |
RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B86B6RWSVishay / Dale |
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B86D6RWSVishay / Dale |
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B86E6RWSVishay / Dale |
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |
|
D55342E07B876ARWSVishay / Dale |
RES SMD 876 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $9.45000 |