Y1746100R000Q0L
Y1746100R000Q0L
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
Y1746100R000Q0L
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES SMD 100OHM 0.02% 0.6W J LEAD
Category
Resistors
Family
Chip Resistors-Surface Mount
Type Description
Series:SMR3DZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±0.02%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:3017 J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)