| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 48.7 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.011" (0.28mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW020152R3FKEDVishay / Dale |
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020153R6FKEDVishay / Dale |
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020154R9FKEDVishay / Dale |
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020156R0FKEDVishay / Dale |
RES SMD 56 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020157R6FKEDVishay / Dale |
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020159R0FKEDVishay / Dale |
RES SMD 59 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020160R4FKEDVishay / Dale |
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020162R0FKEDVishay / Dale |
RES SMD 62 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020163R4FKEDVishay / Dale |
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |
|
CRCW020166R5FKEDVishay / Dale |
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03059 |