| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MMA - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 61.9 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | 0204 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MMA02040C6200FB000Vishay / Beyschlag |
RES 620 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6201FB000Vishay / Beyschlag |
RES 6.2K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6490FB000Vishay / Beyschlag |
RES 649 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6491FB000Vishay / Beyschlag |
RES 6.49K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6499FB000Vishay / Beyschlag |
RES 64.9 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6651FB000Vishay / Beyschlag |
RES 6.65K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6652FB000Vishay / Beyschlag |
RES 66.5K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6800FB000Vishay / Beyschlag |
RES 680 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6810FB000Vishay / Beyschlag |
RES 681 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C6811FB000Vishay / Beyschlag |
RES 6.81K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |