| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MMA - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.48 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | 0204 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MMA02040C3571FB000Vishay / Beyschlag |
RES 3.57K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3573FB000Vishay / Beyschlag |
RES 357K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3609FB000Vishay / Beyschlag |
RES 36 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3651FB000Vishay / Beyschlag |
RES 3.65K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3830FB000Vishay / Beyschlag |
RES 383 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3831FB000Vishay / Beyschlag |
RES 3.83K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3832FB000Vishay / Beyschlag |
RES 38.3K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3839FB000Vishay / Beyschlag |
RES 38.3 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3901FB000Vishay / Beyschlag |
RES 3.9K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C3903FB000Vishay / Beyschlag |
RES 390K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |