| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MMA - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 21.5 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | 0204 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MMA02040C2153FB000Vishay / Beyschlag |
RES 215K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2159FB000Vishay / Beyschlag |
RES 21.5 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2201FB000Vishay / Beyschlag |
RES 2.2K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2203FB000Vishay / Beyschlag |
RES 220K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2213FB000Vishay / Beyschlag |
RES 221K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2219FB000Vishay / Beyschlag |
RES 22.1 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2261FB000Vishay / Beyschlag |
RES 2.26K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2321FB000Vishay / Beyschlag |
RES 2.32K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2370FB000Vishay / Beyschlag |
RES 237 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C2379FB000Vishay / Beyschlag |
RES 23.7 OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |