| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCS - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.32 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.015" (0.37mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCS04020C4424FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 4.42M OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C4534FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 4.53M OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C4644FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 4.64M OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C4704FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 4.7M OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C4754FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C9534FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C1021FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.02K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C1023FB000Vishay / Beyschlag |
RES 102K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C1051FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.05K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MMA02040C1071FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.07K OHM 1% 2/5W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02800 |