| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCS - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 64.9 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.015" (0.37mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCS04020C6652FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C7152FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C7322FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C7682FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C8062FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C8202FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 82K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C8252FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C8452FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C8872FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02800 |
|
MCS04020C9092FE000Vishay / Beyschlag |
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.01418 |