| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 287 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SMM02040C2940FB000Vishay / Beyschlag |
RES 294 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C3000FB000Vishay / Beyschlag |
RES 300 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C3001FB000Vishay / Beyschlag |
RES 3K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
![]() |
SMM02040C3010FB000Vishay / Beyschlag |
RES 301 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
SMM02040C3011FB000Vishay / Beyschlag |
RES 3.01K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C3012FB000Vishay / Beyschlag |
RES 30.1K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C3090FB000Vishay / Beyschlag |
RES 309 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C3092FB000Vishay / Beyschlag |
RES 30.9K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C3160FB000Vishay / Beyschlag |
RES 316 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C3163FB000Vishay / Beyschlag |
RES 316K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |