| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 243 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SMM02040C2431FB000Vishay / Beyschlag |
RES 2.43K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2490FB000Vishay / Beyschlag |
RES 249 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2491FB000Vishay / Beyschlag |
RES 2.49K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2492FB000Vishay / Beyschlag |
RES 24.9K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2553FB000Vishay / Beyschlag |
RES 255K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2670FB000Vishay / Beyschlag |
RES 267 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2671FB000Vishay / Beyschlag |
RES 2.67K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2702FB000Vishay / Beyschlag |
RES 27K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2703FB000Vishay / Beyschlag |
RES 270K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C2740FB000Vishay / Beyschlag |
RES 274 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |