| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.21 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SMM02040C1241FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.24K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1242FB000Vishay / Beyschlag |
RES 12.4K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1243FB000Vishay / Beyschlag |
RES 124K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1270FB000Vishay / Beyschlag |
RES 127 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1271FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.27K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1300FB000Vishay / Beyschlag |
RES 130 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1301FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.3K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1302FB000Vishay / Beyschlag |
RES 13K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1371FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.37K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1379FB000Vishay / Beyschlag |
RES 13.7 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |