| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10.2 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SMM02040C1029FB000Vishay / Beyschlag |
RES 10.2 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1050FB000Vishay / Beyschlag |
RES 105 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1051FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.05K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1072FB000Vishay / Beyschlag |
RES 10.7K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1073FB000Vishay / Beyschlag |
RES 107K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1101FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.1K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1102FB000Vishay / Beyschlag |
RES 11K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1103FB000Vishay / Beyschlag |
RES 110K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1130FB000Vishay / Beyschlag |
RES 113 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C1131FB000Vishay / Beyschlag |
RES 1.13K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |