| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCC e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 0 Ohms |
| Tolerance: | Jumper |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CRCW08051K00FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 1K0 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW08052K00FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 2K0 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW080515R0FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 15R 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW08057R50FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 7R5 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW08052K70FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 2K7 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW080510R0FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 10R 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW080520R0FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 20R 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW08052K20FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 2K2 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW0805110RFKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 110R 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |
![]() |
CRCW080513R3FKECHPVishay / Dale |
CRCW0805-HP 100 13R3 1% ET6 E3 |
In Stock: 0 $0.02544 |