| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRG, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 205 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRG0201F287KTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 287K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F28K7TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F316KTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 316K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F34R8TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F36K5TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F36R5TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F3K32TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F402RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 402 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F44K2TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |
|
CRG0201F44R2TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02366 |