| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 464 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0603F475RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 475 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F487RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 487 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F511RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 511 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F523RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 523 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F536RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 536 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F549RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 549 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F562RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 562 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F590RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 590 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F619RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 619 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F634RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 634 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |