| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.2 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0603F34RC1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 34 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F34R8C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F35R7C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F36R5C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F37R4C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F38R3C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F39R2C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F40R2C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F41R2C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F42R2C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |