| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.74 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0603F3R83C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.83 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F3R92C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.92 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F4R02C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.02 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F4R12C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.12 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F4R22C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F4R32C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F4R42C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.42 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F4R53C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.53 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F4R64C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |
|
CPF0603F4R75C1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02356 |