| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WSL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Element |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 170°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.46mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RQ73C1J13KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0603 13K 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C1J909RBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0603 909R 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C2A56R2BTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0805 56R2 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C2A26R7BTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0805 26R7 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C2A73K2BTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0805 73K2 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C2A221KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0805 221K 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C1J3K92BTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0603 3K92 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C2A20KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0805 20K 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C1J2K32BTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0603 2K32 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |
![]() |
RQ73C1J33K2BTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RQ 0603 33K2 0.1% 10PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.98000 |