| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.2 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW060324K9BYENVishay / Dale |
RES 24.9K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW060347K0BYENVishay / Dale |
RES 47K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW06031K20BYENVishay / Dale |
RES 1.2K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW06031K10BYENVishay / Dale |
RES 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW060330K1BYENVishay / Dale |
RES 30.1K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW0603110KBYENVishay / Dale |
RES 110K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
WSL0805R1300FEA18Vishay / Dale |
RES 0.13 OHM 1% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.84000 |
|
WSLF25123L000FEBVishay / Dale |
RES 0.003 OHM 1% 4W 2512 |
In Stock: 0 $0.84000 |
|
UPTF0805-10W-P-1472BTVenkel LTD |
RES 14.7K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.29225 |
|
UPTF0402-16W-E-1001ATVenkel LTD |
RES 1K OHM 0.05% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.29226 |