| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 8.25 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW06033K90BYENVishay / Dale |
RES 3.9K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW0603220RBYENVishay / Dale |
RES 220 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040247K5BYEPVishay / Dale |
RES 47.5K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040211K0BYEPVishay / Dale |
RES 11K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW06039K09BYENVishay / Dale |
RES 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW0402249RBYEPVishay / Dale |
RES 249 OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW060318K2BYENVishay / Dale |
RES 18.2K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040256K0BYEPVishay / Dale |
RES 56K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW060339K0BYENVishay / Dale |
RES 39K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW04023K90BYEPVishay / Dale |
RES 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |