| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TNPW040275K0BYEPVishay / Dale |
RES 75K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW060322K0BYENVishay / Dale |
RES 22K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW060340K2BYENVishay / Dale |
RES 40.2K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW060310K2BYENVishay / Dale |
RES 10.2K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW0402750RBYEPVishay / Dale |
RES 750 OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW04024K02BYEPVishay / Dale |
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW04028K25BYEPVishay / Dale |
RES 8.25K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040218K2BYEPVishay / Dale |
RES 18.2K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW040247K0BYEPVishay / Dale |
RES 47K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.76000 |
|
TNPW06033K01BYENVishay / Dale |
RES 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.76000 |