| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW-HP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 6.8 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCS04020D1203BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 120K |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D3302BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 33K |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D4990BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 499R |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D2402BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 24K |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D4700BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 470R |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D1500BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 150R |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D2000BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 200R |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D2001BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 2K0 |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D2002BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 20K |
In Stock: 0 $0.44000 |
|
MCS04020D4021BE000Vishay / Beyschlag |
MCS 0402-25 0.1% E0 4K02 |
In Stock: 0 $0.44000 |