| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.21 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B36K5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 36.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 880 $0.65000 |
|
35228M2JTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 8.2M OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 961 $0.65000 |
|
CPF0402B8K2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 955 $0.65000 |
|
CPF0402B46R4E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 46.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 954 $0.65000 |
|
CPF0402B165RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 950 $0.65000 |
|
CPF0402B357RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 950 $0.65000 |
|
CPF0402B294RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 941 $0.65000 |
|
3522390RJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 390 OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 940 $0.65000 |
|
CPF0402B1K82E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 934 $0.65000 |
|
CPF0402B14RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 930 $0.65000 |