| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3522, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.8 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B31K6E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 946 $0.65000 |
|
CPF0402B56RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 995 $0.65000 |
|
CPF0402B86K6E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 995 $0.65000 |
|
CPF0402B63R4E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 993 $0.65000 |
|
CPF0402B13KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 990 $0.65000 |
|
CPF0402B2K87E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 990 $0.65000 |
|
CPF0402B510RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.65000 |
|
3522270KJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 270K OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 990 $0.65000 |
|
CPF0402B280RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 983 $0.65000 |
|
CPF0402B130RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 982 $0.65000 |