| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.2 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Wide 1812 (4532 Metric), 1218 |
| Supplier Device Package: | 1218 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW080547R0JNEAIFVishay / Dale |
RES SMD 47 OHM 5% 1/8W 0805 |
In Stock: 508 $0.62000 |
|
RCL12184K70JNEKVishay / Dale |
RES SMD 4.7K OHM 1W 1812 WIDE |
In Stock: 426 $0.62000 |
|
MMB02070C2207GB200Vishay / Beyschlag |
RES 0.22 OHM 2% 1W MELF 0207 |
In Stock: 1,000 $0.63000 |
|
CPF0402B34K8ETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 34.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 995 $0.63000 |
|
CRGH2512J150KTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 150K OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 951 $0.63000 |
|
TNPW060333R0BEEAVishay / Dale |
RES 33 OHM 0.1% 1/8W 0603 |
In Stock: 598 $0.63000 |
|
TNPW120615K0BEEAVishay / Dale |
RES 15K OHM 0.1% 2/5W 1206 |
In Stock: 406 $0.63000 |
|
CMB02070X3301GB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 3.3K OHM 2% 1W 0207 |
In Stock: 852 $0.63000 |
|
CMB02070X2401GB200Vishay / Beyschlag |
RES SMD 2.4K OHM 2% 1W 0207 |
In Stock: 904 $0.63000 |
|
CRGH2512J47RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 838 $0.63000 |