| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.7 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | 0204 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RCWE120675L0FKEAVishay / Dale |
RES 0.075 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 350 $0.64000 |
|
CRCW2010560RJNEFHPVishay / Dale |
RES SMD 560 OHM 5% 1W 2010 |
In Stock: 348 $0.61000 |
|
RLP73M2BR033FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.033 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 248 $0.61000 |
|
RLP73M2BR036FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.036 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 290 $0.61000 |
|
CRCW20104K70JNEFHPVishay / Dale |
RES SMD 4.7K OHM 5% 1W 2010 |
In Stock: 276 $0.61000 |
|
CRCW2010100RJNEFHPVishay / Dale |
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2010 |
In Stock: 22 $0.61000 |
|
CRCW120668M0JPEAHRVishay / Dale |
RES SMD 68M OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 970 $0.62000 |
|
RL73H2ER75FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.75 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 915 $0.62000 |
|
MMB02070C4707JB200Vishay / Beyschlag |
RES 0.47 OHM 5% 1W MELF 0207 |
In Stock: 880 $0.62000 |
|
RCL121820K0JNEKVishay / Dale |
RES SMD 20K OHM 1W 1812 WIDE |
In Stock: 800 $0.62000 |