| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW-HP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 510 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RL73H3AR56FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.56 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 234 $0.59000 |
|
CPF0603B18KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 226 $0.59000 |
|
CPF0805B3K6E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 218 $0.59000 |
|
CPF0603B1K0E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 34 $0.59000 |
|
CPF0603B9R1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 9.1 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 201 $0.59000 |
|
CPF0805B750RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 96 $0.59000 |
|
CPF0603B1K8E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 193 $0.59000 |
|
CPF0805B510KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 510K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 188 $0.59000 |
|
RLP73M2AR075FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.075 OHM 1% 1/4W 0805 |
In Stock: 165 $0.59000 |
|
CPF0603B16KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 176 $0.59000 |