| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 390 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0805B820RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 412 $0.59000 |
|
CPF0603B3K0E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 397 $0.59000 |
|
CPF0805B150RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 383 $0.59000 |
|
CPF0603B1K2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 378 $0.59000 |
|
CPF0805B43KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 369 $0.59000 |
|
CPF0603B1K1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.59000 |
|
CPF0805B820KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 361 $0.59000 |
|
CPF0603B330KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 360 $0.59000 |
|
CPF0805B560KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 358 $0.59000 |
|
CPF0805B200RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 352 $0.59000 |