| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Resistance: | 22.9 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RN732BTTD2432F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 24.3K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2231F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.23K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD23R4D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 23.4 OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2343D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 234K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD21R8D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 21.8 OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2402D50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 24K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD21R5D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 21.5 OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD22R1D50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 22.1 OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2260F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 226 OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2232D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 22.3K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |