| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Resistance: | 191 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RN732BTTD2002D100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 20K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2053F25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 205K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1911F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.91K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2001F25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2052F25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 20.5K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2051D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.05K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD18R9F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 18.9 OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1913F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 191K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2030F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 203 OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD2001F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |