RN732BTTD14R9F50
RN732BTTD14R9F50
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
RN732BTTD14R9F50
Description
RES 14.9 OHM 1% 1/8W 1206
Part Status:Not For New Designs
Resistance:14.9 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)