RN732BTTD1403F25
RN732BTTD1403F25
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
RN732BTTD1403F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 140K OHM 1% 1/8W 1206
Category
Resistors
Family
Chip Resistors-Surface Mount
Type Description
Series:RN73
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Resistance:140 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)