RN732BTTD1542D100
RN732BTTD1542D100
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
RN732BTTD1542D100
Description
RES 15.4K OHM 0.5% 1/8W 1206
Part Status:Not For New Designs
Resistance:15.4 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)