| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Resistance: | 14 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RN732BTTD1422D100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14.2K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD14R2F25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14.2 OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1432D50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14.3K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD14R0D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14 OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1491F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.49K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD14R2F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14.2 OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1420F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 142 OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1333F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 133K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1430F100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 143 OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1471F25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.47K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |