| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Resistance: | 1.52 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RN732BTTD13R5D50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 13.5 OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1452D25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1373D100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 137K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1402F50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1522F25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 15.2K OHM 1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1472D50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14.7K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1403D50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 140K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD13R3D50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 13.3 OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD1383D50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 138K OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |
![]() |
RN732BTTD13R2D100KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 13.2 OHM 0.5% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.08775 |