| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 41.2 Ohms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN73R2ATTD32R0C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 32 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD4753B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 475K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD5101B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD74R1C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 74.1 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD6190C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 619 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD6342C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 63.4K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD69R8C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 69.8 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD3301B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD4372B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 43.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD8870C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 887 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |