| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 887 kOhms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN73R2ATTD7591C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 7.59K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD2910B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 291 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD55R6B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 55.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD72R3B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 72.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD92R0C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 92 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD3831C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.83K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD2912C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 29.1K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD9761B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 9.76K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD9201B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 9.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD8201C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.2K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |