| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 29.4 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN73R2ATTD3602C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 36K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD3000C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 300 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD4122B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 41.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD7152C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 71.5K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD5423C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 542K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD31R2B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 31.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD8452B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 84.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD27R4C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 27.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD3013C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 301K OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |
|
RN73R2ATTD2800C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 280 OHM 0.25% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.10240 |